پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
لوله کاندوئیت چیست

لوله کاندوئیت چیست | لوله کاندوئیت | قیمت لوله کاندوئیت | استاندارد لوله کاندوئیت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لوله کاندوئیت چیست ، لوله کاندوئیت یک نوع پوشش ازجنس های متفاوت است برای محافظت از سیم های برق وعایق ان، در برار اتش سوزی و تماس نداشتن با هادی های دیگرمی باشد.

طبق استاندارد های ملی برق هر لوله کاندوئیت باید دارای برچسب ul باشد که در صورت تایید محصول توسط NFPA به منظور قابل استفاده و استاندارد بودن لوله های کاندوئیت است از لوله های کاندوئیت با توجه به انواعی که در اندازه و ابعاد مختلفی که دارند در موارد بسیاری از جمله لوله های کاندوئیت برق ساختمان های تجاری ، هتل ها،شرکت ها و تاسیسات زیر زمینی توسط کاندویئت کارها انجام می شود.

انواع لوله کاندوئیت ها

از مزیت های استفاده از لوله های کاندوئیت درسیم کشی تاسیسات و ساختمان ها ،محافظت از اسیب دیدن و تداخلات نویزی سیم ها و کابل ها ،منظم تر بودن و راحت تر بودن در امر سیم کشی می باشد. بسته نوع وقیمتی لوله کاندوئیت در جاهای مختلف قابل استفاده می باشند، اکثر لوله های کاندوئیت سفت و محکم هستند هم می توانند روی سطح وهم درون کار اجرا شوند و خمش یا فرم دهی ان توسط دستگاه لوله خم کن صورت می گیرد.

انواع لوله های کاندوئیت عبارتند از:

کاندوئیت فلزی : کاندوئیت های فلزی از جس فولاد هستند 

کاندوئیت پی وی سی : همانطر که از اسمش پیدا است این لوله ها از جنس PVC هستند . به لحاظ قیمت ارزان و در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند که ازمزیت های لوله ههای کاندوئیت بود که بیشتر در زیر سقف های بتنی کاربرد دارد واز معایب ان هم اینست که مقاومت کمتری نسبت به حرارت دارند.

کاندوئیت گالوانیزه سرد و گرم : در این مدل چون دارای فلزات روی وکادمیم هستند در برابر طوبت و زنگ زدگی مقاوم هستند که ازنوع گرم ان در فضاهای بازیا جا هایی که از میزان رطوبت بیشتری برخوردار است واز نوع گرم ان دردر فضا های داخلی استفاده میکنند

کاندوئیت پلی اتیلن : انعطاف پذیری این نوع لوله ها بین PVCها و خرطومی ها قرار دارد به همین دلیل مقاوم هستند در برابر ضربات و در زیر سقف ها استفاده می شوند.

کاندوئیت خرطومی پلاستیکی و فلزی : جنس پلاستیک به کار رفته در انPVC می باشد به نسبت کارایی که دارد قیمت ان ارزان است.و بسته بندی های ان به صورت 15 متری و 25 متری در قطر های مختلف است.

لوله های کاندوئیت فلزی  و انواع آن 

 

از لوله های کاندوئیت فلزی یا فولادی بیشتر برای جلوگیری از نویز در مدارات حساس استفاده می شود و تمام ویژگی های انواع دیگر لوله های کاندوئیت ازجمله حفاظت در برابر رطوبت، فشار،بخار های شیمیایی و مقاوم بودن ان در برابرضربات را دارند که برحسب نیاز دارای انواع زیادی در ابعاد مختلف به شرح زیر می باشند:

لوله کاندوئیت فولادی مشکی : در این نوع، روی لوله را توسط یک لایه رنگ پوشانده می شود برای محافظت در برابر رطوبت و زنگ خوردگی .

لوله کاندوئیت گالوانیزه : لوله کاندوئیت گالوانیزه در دو نوع لوله کاندوئیت عمقی داغ، گالوانیزه بدون درز ضد انفجارساخته می شود که روی سطح ان توسط مواد مقاوم روی و کادمیم  جهت محافظت در برابر زنگ زدگی وخوردگی پوشیده شده است. معمولا از کاندوئیت های گالوانیزه در صنعت ، سیستمهای امنیتی مثل دوربین های مدار بسته،  سیستم های اعلام حریق و اتش نشانی وشبکه های کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیرند.

لوله کاندوئیت انعطاف پذیر: 

 از این نوع لوله در ساختمان ها برای عبور سیم ها از درز های انبساطی ودرنتیجه اتصال ان ها به موتور و دستگاه هایی که فعالیت ان ها همراه لرزش می باشد استفاده می شود که درون ان ها دارای پوشش لاستیکی است که قابلیت انعطاف را فراهم می کند.

جمع بندی :

لوله های کاندوئیت برق یکی از روش هایی است برای محافظت و منظم تر شدن سیم ها که درسیم کشی ها با توجه به انواعی که دارند در کارهای مختلف قابل استفاده هستند.

 

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search