پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

بلاگ

سینی کابل فلزی

سینی کابل فلزی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سینی کابل فلزی چیست؟ ، شرکت پترو صنعت آنارام با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید انواع سینی کابل فلزی، شروع به کار نموده است. از سینی کابل فلزی برای انتقال، زیبایی و محافظت از کابل ها و سیم های برق و همچنین برای جلوگیری از برخورد کابل ها که بر روی دیوار و سقف و یا زیرزمین قرار گرفته اند، استفاده می شود. این سینی ها جایگزین مناسبی برای سیم کشی های باز هستند. جنس این سینی ها عموما از آهن با روکش گالوانیزه می باشد. اما از جنس استیل و آهن رنگ شده و یا حتی از پلاستیک هم ساخته می شود. 

نوع جدیدی از سینی های کابل فلزی نیز وجود دارند که از جنس پی وی سی می باشند. این نوع از سینی ها به دلیل ویژگی های خاص در تاسیسات برق مورد استفاده قرار می گیرند. سینی های کابل فلزی در  دو نوع سینی کابل گالوانیزه گرم آبکاری شده و گالوانیزه فابریک قابل تولید است. سینی های کابل گالوانیزه در دو نوع تولید می شوند. سینی گالوانیزه گرم و سینی گالوانیزه سرد. در روش گالوانیزه گرم بعد از اینکه ورق سیاه را برش داده، سوراخکاری کرده و خم می کنند، آن را در وان اسید گذاشته و اسیدشوئی می کنند. بعد از این مرحله ورق آماده را گالوانیزاسیون می کنند و بعد آن را برای مصرف آماده می کنند. و اما در روش گالوانیزه سرد، ورق گالوانیزه فابریک را برش داده، سوراخکاری کرده و خم می کنند.

جنس سینی کابل فلزی

جنس سینی کابل فلزی ، سینی های کابل فلزی در 5 جنس ساخته می شود. جنس سینی های کابل فلزی شامل 5 نوع زیر است:

سینی کابل گالوانیزه سرد

سینی کابل گالوانیزه گرم

سینی کابل رنگی

سینی کابل استیل

سینی کابل پلاستیکی

متعلقات کابل فلزی

متعلقات کابل فلزی ، سینی های کابل فلزی دارای رابط و متعلقاتی می باشد که شامل رابط از کف سینی و بغل سینی می باشد. این رابط ها در ابتدا و انتهای رابط ها مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع دو سینی کابل را بهم متصل می نماید. گروه صنعتی پترو صنعت آنارام با داشتن تمامی لوازم جانبی کابل آماده خدمت رسانی به مشتریان می باشد. این لوازم جانبی عبارتند از:

رابط سینی کابل

زانویی سینی کابل

درب سینی کابل

لدر کابل (نردبان کابل) 

سه راهی سینی کابل

چهار راهی سینی کابل

 

 

ساپورت سینی کابل

 

 

پیچ کله قارچی و مهره و واشر

 

 

انواع سینی کابل

انواع سینی کابل ، سینی های کابل دارای سه نوع هستند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

سینی کابل رنگی پودری استاتیک

سینی کابل رنگی پودری استاتیک ، از ویژگی های این کابل مقاومت بالا در برابر اشعه UV خورشید، رطوبت و حرارت می باشد.

سینی کابل گالوانیزه فابریک

سینی کابل گالوانیزه فابریک ، برای حفاظت از کابل ها از نگهدارنده سینی کابل استفاده می شود که برای ساخت این سینی های نگهدارنده از ورق های گالوانیزه استفاده می کنند.

سینی کابل آبکاری گرم

سینی کابل آبکاری گرم ، سینی های کابل ها از جنس گالوانیزه با آبکاری گرم هستند که مناسب محیط های اسیدی می باشد و همینطور خاصیت ضد زنگ را نیز دارد.

نحوه نصب سینی کابل

نحوه نصب سینی کابل ، سینی کابل به دو صورت افقی بر روی زمین با فاصله 10 سانتی متر و به صورت عمودی زیر سقف با فاصله 30 سانتی متر به وسیله ساپورت دیواری نصب می شود. 

مراحل تولید سینی کابل فلزی

مراحل تولید سینی کابل فلزی ، ورق های سینی کابل به دو روش تولید می شوند که به شرح زیر هستند:

انتخاب ورق مناسب برای تولید سینی کابل

انتخاب ورق مناسب برای تولید سینی کابل ، یکی از مهمترین موارد در تولید سینی کابل، نوع و کیفیت ورقی است که مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه در بازار مدل های مختلف ورق با کیفیت های متفاوت وجود دارد، انتخاب این نوع ورق بسیار مهم است. در تولید سینی کابل از دو نوع ورق استفاده می شود که عبارتند از ورق سیاه و ورق گالوانیزه سرد. هر چقدر این ورق ها صاف تر و دارای کیفیت بالایی باشند، روی بری آن کمتر شده و در نتیجه هزینه های تمام شده آن هم برای خریدار و هم برای تولید کننده کمتر خواهد بود. این ورق ها در واحد کنترل کیفیت ساخت سینی کابل، از نظر کیفیت و ضخامت ارزیابی شده و میزان گالوانیزه آنها نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

سوراخکاری و برشکاری سینی کابل

سوراخکاری و برشکاری سینی کابل ، یکی دیگر از مواردی که در تولید سینی کابل باید به آن دقت شود این موضوع است که سینی های هدایت کننده کابل علاوه بر اینکه از کابل ها محافظت و آنها را حمل می کنند، باید مانع داغ شدن بیش از حد کابل نیز باشند. همچنین نصب این سینی ها باید آسان باشد و دارای زیبایی ظاهری بر روی سقف و یا زمین نیز باشد. مرحله بعدی تولید سینی کابل، برش دادن قطعه های سینی می باشد که با دستگاه های برش دارای مدار  NCو یا به وسیله قیچی انجام می گیرد. سوراخکاری هایی که در سینی های کابل انجام می شود، بسیار مهم می باشد. اگر بعد از سوراخکاری پلیسه ای روی سینی ها دیده شود، در مرحله نصب سینی های کابل، این پلیسه ها باعث آسیب رساندن به کابل ها شده و موجب پاره شدن آنها و اتصال برق به بدنه می شود.

خمکاری سینی کابل

خمکاری سینی کابل ، سینی های کابل به وسیله دستگاه های مخصوص در زاویه های متفاوت خمکاری می شوند. این خمکاری به صورت دو خم، چهار خم و شش خم انجام می پذیرد.

جوشکاری سینی کابل

جوشکاری سینی کابل ، سینی های کابل در صورتی که به جوشکاری نیاز داشته باشند، در واحد جوش با توجه به ضخامت و نوع ورق توسط دستگاه جوش، جوشکاری می شوند.

بازرسی سینی کابل

بازرسی سینی کابل ، این بازرسی ها در چند مرحله انجام می شود. یکی از این بازرسی ها قبل از تولید است که شامل کنترل کیفیت مواد اولیه می باشد. بازرسی بعدی در زمان انجام تولید سینی است که شامل حذف قطعاتی است که در هنگام تولید آسیب دیده اند. در بازرسی مرحله بعد برای محصولاتی که به روش گالوانیزه گرم تولیده شده اند، تست گالوانیزه و میزان ضخامت آن سنجیده می شود. در مرحله آخر نیز قبل از بسته بندی، سینی ها بازبینی و تست می شوند تا از ارسال قطعات معیوب جلوگیری شود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری ، همیشه کیفیت اجناسی که تهیه می کنیم، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از آنجا که سینی های کابل فلزی به کاربرد بسیار حساسی در سیم کشی کابل های ساختمانی دارند، غفلت در انتخاب بهترین نوع آن، ممکن است خطرات مالی و جانی بسیاری را در بر داشته باشد. از این رو شرکت پترو صنعت آنارام در صدد تولید سینی های کابل فلزی با بهترین و با کیفیت ترین نوع آن بر آمده است تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search